A hónap műtárgya: óriáscápa-fog

Természettudományi Múzeum
2019.02.01 - 2019.02.28 09:00 - 16:00
2019 februári kiállításunkat a gerinces őslények bemutatásának, gyűjteményünk egy rendkívüli tudományos értékű tárgyának szenteltük. A hónap műtárgya az elmúlt idők óceánjainak világába vezet, egy óriáscápa, az Otodus (Megaselachus) megalodon (AGASSIZ, 1835) fogának a bemutatása révén. Az Otodus (Megaselachus) megalodon egy rég kihalt cápafaj. Ilyen méretű cápa - 15-18 méter (átlag 10,5 m) hosszú volt - nem él napjainkban. Mondhatni háromszor akkora lehetett, mint a ma élő legnagyobb tengeri ragadozó, a nagy fehér cápa (Carcharodon carcharias).
A kiállított őslénytani leletet - körülbelül 20 millió éves (alsó miocén kor) - cápafogat Szőcs úr ajándékozta 1958-ban a múzeumnak, és valószínűleg egy Kolozsvár környéki településről származik. A Romániában található cápafogak közül a legnagyobb és legrégebbi lelet.
Szeretettel várjuk februárban a Természettudományi Múzeumba (Horea utca 24. szám) azokat az érdeklődőket, akik meg szeretnék ismerni az ősóceánok ezen hatalmas ragadozóját.

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy tájékoztatni tudjunk legfrissebb eseményeinkről, kiállításainkról!

2019 Maros Megyei Múzeum