Angyali üdvözlet a görgénykakucsi templomból

2020.03.24 - 2020.03.24

A restaurálási folyamat lépései a görgénykakucsi fatemplom egy falfestményének részletén-Bölkény völgye, Maros megye

Az Angyali üdvözlet jelenetét ábrázoló festmény a görgénykakucsi görög-katolikus fatemplomból származik. A templom 1752 körül épülhetett (az évszám egy bejárat fölötti gerendába volt vésve) Petru Pavel Aaron de Bistra püspök idején.
A falrészlet 2016-ban került a Maros Megyei Múzeum restauráló műhelyébe. A Műtárgyvédelmi Osztály, a Néprajzi és Népművészeti Osztállyal együtt workshopok keretében szervezte meg a helyreállítását, amelyen részt vettek az ország különböző restaurátorképző egyetemeinek tanárai, szakemberei és diákjai.
Alább megtekinthetik a restaurálási folyamatokat.

A templom timpanonjában lévő Angyali üdvözlet ikon átvételi állapotban

A festékréteg megerősítése

Szigetelőréteg felvitele a vászonnal kiegészített és tömített részekre

A hiányzó részek retusálása

Esztétikai helyreállítás után, kész állapotban

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy tájékoztatni tudjunk legfrissebb eseményeinkről, kiállításainkról!

2020 Maros Megyei Múzeum